Reklam için 3d animasyon ve 3d render


Reklam için 3d animasyon ve 3d render vaz geçilmez bir unsurdur. Bir toplumun mimari yapıları o toplumun kültür, ekonomi ve gelişmişliğini yansıtır. Tasarım halindeki mimari bir yapıyı geliştirmek ve henüz temelleri atılmadan görmek için 3d modelleme ve 3d görselleştirme işlemlerine ihtiyaç duyulur.

Mimari modelleme hizmeti sunan ofisler bunun için varlar. LostFX bunun için var. 3D tasarım uzmanları sayesinde gerçekçi 3D görseller elde etmek , mimari projeyi 2 boyutlu çizim olmaktan çıkartıp gözle görülür bir tasarıma dönüştürmektedir. LostFX gibi bir mimari modelleme ofis ‘inde 2 boyutlu çizimler gerçekte varmış gibi modellenir ve tasarımı yapan mimarın yaptığı mimari tasarımı tekrar gözden geçirmesini, ileride oluşabilecek sorunları ve hataları gidermesini sağlar.

LostFX Animasyon Stüdyosun da yapılmış olan örnek mimari görselleştirmelerde klasik mimari ve modern mimari çalışmaların örneklerini görmekteyiz. Klasik mimari çalışmalarında önemli olan, istenilen döneme ait mobilya, dekorasyon ve tekstil ürünlerinin, gene o döneme ait renkler ve tasarımlarla uyum içerisinde hazırlanıp en mükemmel render ayarlarıyla imaj haline getirilmesidir. Klasik mimarinin örnek alındığı zaman diliminde yaşayan ve bu işi yapan insanlar tüm yapıyı ellerini kullanarak yaptıkları için bir sanat açığa çıkmıştır ve aralarında yaşadıkları rekabetten dolayı yapılar çalışmalardaki oymaları ve işçiliği en güzel şekli ile icra etmişlerdir. Fark ettiyseniz yapılan modellerdeki oymalardan bahsettik, klasik mimari model’lerde en çok karşımıza çıkacak olan durum oymalar ve yapılarda kullanılan sanatsal dokulardır.

Mimari modelleme hizmeti sunan ofislerin klasik yada modern yapıya sahip olsun, hizmet talebinde bulunan kişi, firma veya kuruluşların bu taleplerini eksiksiz şekilde yerine getirebilmeleri gerekir. LostFX Animasyon Stüdyosu yapılması istenilen mimari projelerin 3d görsellerini ve 3d animasyonlarını sürekli kendini ve ekipmanlarını geliştiren yenilikçi kadrosuyla mükemmel bir şekilde hazırlar.16 yıllık sektöre yönelik deneyime sahip ekip arkadaşlarımızla endüstriyel ve organik modellemede içerisinde olmak üzere 3d animasyon, 3d modelleme, 3d render, hologram, reald 3d, reklam filmleri, belgesel filmleri, görsel efekt, ürün montaj ve ürün tanıtım animasyonları, kurumsal tanıtım filmleri, mimari görselleştirme ve mimari animasyon konusunda profesyonel hizmet sunmaktayız. Sizin belirlediğiniz bütçe için en uygun çalışmayı yada projenize yönelik hazırladığımız bütçe doğrultusunda sunduğumuz hizmetle ulaşmak istediğiniz insanlara en etkileyici sunumları yapmanızı sağlıyoruz.

Görsel tasarım, insanlar arasında iletişim aracı olarak önemli bir yere sahiptir. Görsel öğeler, söze dayalı anlatımı aşan farklı bir etkiye sahiptir. Görsel tasarımda, sayısız seçenek arasında ayırt edilir olan ve amacına uygun tasarlanmış yaratıcı tasarımlar ön plana çıkar, dikkate alınır ve akılda kalır.

Günümüzde ürün, firma ve hizmet tanıtımlarında 3d sunumun çok önemli bir yeri vardır. Firmalar ürün ve hizmetlerini en etkili ve anlaşılır şekilde anlatmak için 3d görselleştirme çalışmalarını tercih etmektedir. LostFX, tamamlamış olduğu projelerde görsel efekt ve 3D animasyonlarında içinde bulunduğu bir çok kusursuz ve görsel kalitesi yüksek yapıma imza atmıştır.

Gelişen teknolojinin hızla ilerlemesi multimedya alanında etkisini fazlasıyla göstermiştir. Mimari ve yapı sektörü de bu gelişimden en çok etkilenen sektörlerden birisi olmuştur. Günümüzde, gerek proje çizimleri, gerekse bu projelerin sunumlarının hazırlanmasında en büyük rolü bilgisayar teknolojileri üstlenmiştir.

3D Mimari modellemede amaç; projesi çizilmiş olan yapının, projedeki aslına uygun olarak sunuma hazır hale getirilmesidir. Mimari modelleme sayesinde projeler en ince detaylarına kadar, hazırlanacak mimari yapının temeli dahi atılmadan hedef kitleye sunulabilir.
Bu sayede sunum ve pazarlama faaliyetleri en etkin şekilde kullanılır, satışlar hızlandırılır.

3D modellemede, projeyi aslına uygun olarak çizmek yeterli değildir. Yapılan çizimin her haliyle hedef kitleyi etkilemesi gerekmektedir. Bu, alanında uzman, eğitimli tasarımcılar sayesinde mümkün olur. Projede yakalanmak istenen tarzı sunuma ne kadar gerçekçi aktarırsanız o kadar başarılı olacaktır.

LostFX Animasyon Stüdyosu olarak daha önceden hazırladığımız profesyonel çalışmalarımızı inceledikten sonra ihtiyaçlarınız doğrultusunda bizi ekip arkadaşlarınız olarak görüp deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz.

3d villa 3d villa 3d villa


Leave a comment