3D Modelleme nedir, nasıl yapılır


3D Modelleme Organik modelleme ve Katı modelleme olarak ikiye ayrılır. 3D Modelleme herhangi bir objenin, karakterin veya hayal ürünü tasarımın sanal ortamda belirli programlar yardımıyla hazırlanmasına denir. Katı modellemede bina, araba, uçak vs. gibi objelerin modellenmesine denir. Organik modellemede ise insan, hayvan ve bitki gibi amorf haldeki objelerin yapılmasına denir. Organik modelleme yapacak kişinin 3d modelleme tekniklerine ileri düzeyde hakim olması gerekmektedir. Çalışmayı yapacak olan 3d tasarım uzmanının yapılacak modelleme çalışması üzerindeki detaylandırmaları ortaya çıkacak 3d modelin göze hitabını daha etkileyici hale getirecektir.. Modelleme işlemi bir çok  farklı program yardımıyla yapılabilmektedir, biz karakter ve canlıların modellemelerinde Autodesk Maya, katı modellemelerde ise 3Ds Max isimli programlar başta olmak üzere farklı programlar kullanmaktayız. Bu programlar en çok talep edilen ürünler olmakla beraber hazırlanan çoğu 3d animasyon filmler bu programlar ile hazırlanmaktadır.

Hazırlanmasını istediğniz projeleriizde kullanılacak yapıların veya ürünlerin  SolidWorks yada DWG dosyası, projeye ait teknik resmi veya hazırlanacak ürünün fotoğrafı ölçülerini belirtmeniz durumunda bunlar tasarım işlemi için yeterli olacaktır. Bazı durumlarda 3d modellemesi yapılacak ürünün karmaşık bir yapısı bulunuyorsa ( elektrik süpürgesi, araba, bilgisayar vs. ) gibi ürünlerin bir örneğini talep ediyor, ürünü detaylı bir şekilde inceleyerek en gerçekci şekilde modelleyerek en uygun mapleri hazırlıyoruz. Ürünü modelleme işlemi tamamlandıktan sonra talep edilen ürüne herhangi bir zarar vermeden ilk haliyle size geri teslim ediyoruz.  Hazırladığımız  çalışmalar sayesinde ürünlerin reklamını, satışını ve tanıtımını kolaylaştırıyoruz.

LostFX, sizden gelen bilgiler doğrultusunda profesyonel ekip arkadaşlarımızla ,3D tasarım, Mimari görselleştirme ve 3D Animasyon çalışmalarını hızlı kaliteli ve görsel bir şekilde hazırlayarak, proje bitimi ve sonrası hizmetleri ile müşteriye yüksek kalite ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. LostFX herzaman yenilikleri ve teknolojiyi takip ederek oluş3d modelleme 1 3d modelleme 2 3d modelleme 3 3d modelleme 4 3d modelleme 5 3d modelleme 6 3d modelleme 7 3d modelleme 8 3d modelleme 9 3d modelleme 10abilecek yeni taleplere en hızlı şekilde yanıt vermektedir. LostFX misyonu hızlı güvenilir kaliteli ve uygun maliyetli çalışmalarla siz müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunabilmektir. LostFX, 3d modelleme, 3d animasyon ve 3d tasarım konusunda teslim ettiği her projede yenilikçi tasarımlarla müşteri memnuniyetini esas almış ve yaptığı çalışmalarla her firmaya farklı konseptlerle katkıda bulunmuştur.

 


Leave a comment